Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návrat krále - Joey pro magazín Drummer pt.2

20. 2. 2008
Překlad toho nejzajímavějšího, co Joey Jordison řekl v rozhovoru pro magazín Drummer. Scany tohoto rozhovoru najdete v předchozí novince.

Joey o své páté účasti na Download Festivalu:

"Toto léto je speciální. Zrovna jsem hrál na Rock Am Ringu (německý festival) s KoRn a sledovalo nás tam asi 90,000 lidí. Nevím, jaká je kapacita tady (myšlen Download Festival), zhruba tak 60,000, ale bude to minimálně stejně skvělé. Byl jsem tady pětkrát nebo šestkrát s asi čtyřmi různýmí kapelami, je to vrchol roku, víte? Slipknot zde měli vždy úžasné koncerty, ale to platí pro celou Británii. Vlastně je to náš druhý domov a všechny koncerty, které jsme tu kdy odehráli, včetně například Astorie 1999 (klub v Londýně), byly skvělé. Mám hodně vzpomínek, hlavně na Donington (místo konání Download Festivalu). Naposledy, když jsem tu hrál s Metallicou, to bylo kurevsky úžasné! Obvykle nemám trému, ale dnes trochu ano, protože je tu mnoho lidí, kteří se přišli podívat na to, jak hraji s KoRn."

Když vzpomeneme na minulost SlipKnoT a jejich názory, je spolupráce právě s KoRn mírně překvapivá:

"Jo, to je, ale když jsme se Slipknot začínali, nesnášeli jsme kurva všechny! Nikdo nebyl v bezpečí, kámo. Hraní s KoRn je opravdová pocta, protože oni jsou praotci toho, čemu se dnes říká 'nu metal'. Dnes se tu všichni fanoušci zblázní. Hrajeme hodně starších sraček, materiál, který nehráli už roky. Fakt tvrdý matroš. Je to kurevsky tvrdý set! Lidé určitě zešílí, protože je to zabijácké, celý set je opravdu úderný. Byla to pro mě výzva, zvykat si na jejich styl, protože jsem hrál nesmírně rychlý materiál tak kurevsky dlouho. Trochu jsem se obával, jestli budu schopný trochu zpomalit, ale hraní s někým jiným je o přizpůsobení se stylu toho druhého. Když jsme začali zkoušet a neměli jsme tuším ještě ani půl songu, řekli mi 'máš to, je to skvělé, ale musíš trochu zpomalit'."

O získávání zkušeností:

"Myslel jsem, že s KoRn to bude procházka růžovým sadem, ale zvykání si na styl, zpomalování hry.. bylo to těžší, než jsem si myslel, kámo. Hráli s Davidem Silveriou 15 zkurvených let, takže to bylo těžké i pro ně. Stejné to bylo na turné se Satyricon. Hraní s někým novým je vždy zajímavá zkušenost. Učit se hrát s jinými lidmi je ten nejlepší způsob, jak se něco naučit. Zrovna jsem měl telefonát od Mayhem. To je neuvěřitelné! Mayhem mi dnes zavolali, protože Hellhammer má něco s rukou a oni potřebují záskok. Bohužel to nebudu moci přijat, protože jsem teď s KoRn, ale je to pocta, že si vybrali zrovna mě. Bylo to opravdu úžasné, hrát s tolika kapelami. Co mám říct? Kuji železo, dokud je žhavé. Od Ministry přes Satyricon k Metallice. Potkávám teď mnoho skvělých lidí." Na otázku, se kterou kapelou by si Joey v Doningtonu nejradši znovu zahrál, je však jeho odpověď jasná - "SlipKnoT, to je bez diskuze. Vždy, když jsme tu hráli, jsme vystupovali před headlinerem, takže SlipKnoT headlinerem Download Festivalu, to by byla ultimátní zkušenost (příští rok se nejspíš dočká pozn. Corey(8))."

O další desce SlipKnoT:

"Máme teď napsáno hodně sraček. Do studia půjdeme nejpozději začátkem příštího roku. Ve Slipknot je vždy silné napětí, protože je tam devět silných individualit. Jsme velmi rozdílní lidé, což dělá ze SlipKnoT to, čím jsou. Definuje to náš zvuk. Pokud tam nebude to napětí, nebude tam ani takový výsledek. Co říct? Bratrský souboj. Takhle to je a doufám, že je v nás dalších deset alb, kámo. Bude to tvrdé. Tvrdé jako prase. Nemůžu to porovnat s žádnou kapelou, ale je to brutální. Každé naše album je jiné, kámo. Když jsme začali, měli jsme určitý zvuk. Iowa byla téměř death metalová deska a třetí album mělo trochu industriálního elementu s trochou akustických kytar. Následující album bude obsahovat z mé strany ty nejextrémnější bicí, které jsem kdy nahrál. Materiál, který jsem vytvořil jako domácí demo, je hodně tvrdý. Bubnování s Ministry a Satyricon mi hodně pomohlo. Bude to opravdu extrémní deska, kámo."
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mastery of Blood Demands Readings

(AbriffBoxfrare, 9. 10. 2018 4:46)

Torsion bras de quelqu'un est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre determination bat, il pompe le sang par de vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-sans-ordonnance-en-france/