Jdi na obsah Jdi na menu
 


Masky

29. 10. 2007

Masky kapely slipknot


Sid Wilson

SlipKnoT: Byla to upravená plynová maska, ve které měl nedostatek kyslíku, a tak někdy i polovinu show vůbec nevěděl, co se děje, a kde je.

Iowa: Stále plynová maska, ale tentokrát i někdy v bílém provedení. Bílou masku můžeme vidět např. na DVD Disasterpieces. Své plynové masky často střídal.

VOL.3: Maska se změnila hned dvakrát. Nejprve to byla hnědá maska kostlivce, která kryla pouze jeho obličej, takže mu z ní volně trčely vlasy. S příchodem Subliminal Verses Tour ji změnil ještě jednou, tentokrát má taktéž masku kostlivce, ale má ji bílou a kryje mu celou hlavu.


Joey Jordison

SlipKnoT: Nejdříve klasická bílá kabuki maska, později si na ni namaloval různé jizvy a čáry.

Iowa: To samé, ale jednou dobou měl místo jizev krev, která mu tekla z očí a úst. Nakonec se ale vrátil k jizvám. Maska vypadal o něco profesionálněji než na předchozí desce.

VOL.3: Stále kabuki maska, ale vypadá nejprofesionálněji ze všech Joeyho masek.


Paul Gray

SlipKnoT: Latexová prasečí maska se zámkem v nose, který si ale později vyndal.

Iowa: Stále čumák nahoru, ale už to příliš prasečí masku nepřipomínalo.

VOL.(TSV): Asi nejlépe vypadající z Paulových masek vůbec! Vypadá podobně, jako ta z období Iowy, ale na čele má prasklinu a v otvoru pro ústa má napříč malé hřeby ve stylu Hannibala Lectera.


Chris Fehn

SlipKnoT: Maska pinokia se zipem na ústech.

Iowa: Téměř to samé, možná trochu větší otvor na oči.

VOL.3: Znovu téměř to samé, ale znovu v trochu povedenějším provedení. Navíc si ji později přebarvil na červeno. Nos na masce už není tak pohyblivý.


James Root

SlipKnoT: Nejdříve nosil masku, kterou používal Josh (Josh byl kytarista SlipKnoT před Jamesem). Nosil ji pouze na několika koncertech a jednom promo focení (cover alba SlipKnoT), ale potom si řekl, že bude lepší, když bude mít svou vlastní. Vybral si masku šaška.

Iowa: Téměř to samé, až na pár změn, nějakou dobu ji měl přebarvenou na stříbrno.

VOL.3: Znovu velmi podobná, akorát nemá na bradě roh a také se změnilo ohraničení barvy kolem očí. Je vytvořena z pevnějšího materiálu.


Craig Jones

SlipKnoT: Nějakou dobu nosil masku vlka, ona to vlastně ani maska nebyla. Potom si vzal závodní helmu, speciální brýle a nahoře trčely hřeby.

Iowa: Velmi podobná, ale bez brýlí. Otvor pouze kolem očí a úst. Hřeby mu pokrývaly, kromě přední části, celou masku.

VOL.3: Velmi podobná té z období Iowy, ale má delší hřeby. Jednou dobou ji měl nabarvenou na červeno, ale už ji má znovu černou. Hřeby jsou navíc nejsou připevněny tak pevně, takže mu lítají ze strany na stranu.


Shawn Crahan

SlipKnoT: V tomto období nosil velmi starou klaunskou masku, kterou si koupil, když byl ještě malý. Druhá maska byla velmi podobná, akorát měla naštvaný obličej a vypadala celkově víc hrozivě. Třetí masce oddělal vlasy a už se objevila i nějaká ta krev na obličeji.

Iowa: Znovu to byla klaunská maska, ale tentokrát měla přes obličej vyrytý pentagram a na čele číslo 6, nos už nebyl červený, ale hnědý a z hlavy trčel kus mozku, který si vždy polil červenou barvou. Podle mnoha lidí to byla nejlepší maska, kterou kdy měl.

VOL.3: Klaunská maska obvázaná ovazem a s trčícím mozkem. Před Subliminal Verses Tour ji ale změnil, nabarvil si ji na černo, nicméně takto vydržel pouze několik koncertů. Nejčastěji vystupoval s obvazem kolem obličeje a volně trčícímy vlasy.


Mick Thomson

SlipKnoT: Jeho první maska byla upravená a na žluto nastříkaná hokejová maska, nosil ji chvíli potom, co vstoupil do skupiny. Potom ji změnil na stříbrnou masku, která byla z kůže.

Iowa: Velmi podobná, prakticky stejná. Z masky mu volně trčel nos.

VOL.3:Hodně podobná, ale vypadá mnohem více naštvaně a brutálně. Už není z kůže, ale z latexu.


Corey Taylor

SlipKnoT: Jeho první maska kryla celou hlavu a trčely jenom dredy, které měl ze svých vlastních vlasů. Ale nebavilo ho před každým koncertem protahovat si je přes dírky, a tak si je ustřihl a přivázal na masku.

Iowa: Podobná, ale už vypadala mnohem profesionálněji, navíc si někdy nabarvil dredy nazeleno. V té době měl několik barevných variant své masky, které pravidelně střídal.

VOL.3: Maska připomíná zjizvený obličej. Zhruba v polovině masky má velkou sešitou díru, která mu umožňuje otevírat ústa. Maska už nepokrývá celou hlavu, ale pouze obličej.


Death Masky

V roce 2004 se SlipKnoT v klipu k písni Vermilion objevili ve zvláštních maskách, které jsou odlity podle obličejů členů skupiny. V těchto maskách hrají song Vermilion i na koncertech.

 

Náhledy fotografií ze složky Slipknot

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

masky jsou super

(michal, 25. 6. 2008 14:56)

masky jsou supr dupr!!