Jdi na obsah Jdi na menu
 


bio Static-X

18. 11. 2007
Static-X je skupina na své cestě vrcholu. Vedená zpěvákem a kytaristou Waynem Staticem, jehož skupina se začala formovat v roce 1993. Fanoušci znají Waynovy úžasné vlasy a vousy. Při dospívání založil s pár přátely skupinu nazvanou Black Diamond, která se nechala hodně inspirovat skupinou KISS. Posléze skupina začala hrát na malých přehlídkách v tanci a festivalech. To bylo rozhodující období pro Wayna, přineslo mu to hodně zážitků, na které nikdy nezapomenul. Zbývající členové vyrůstali a stali se učiteli a policejními úředníky. Wayne se vydal do Chicago na cestu, na které je dnes. Zatímco byl v Chicago, setkal se s lidmi, kteří by mu pomohli utvářet jeho budoucnost. V Chicagu se setkal se s Kenem Jayem, který je bubeník a stojí za zdrcujícími zvuky bubnů Static-X. Wayne se setkal s Kenem skrz Billyho Corgana, který je dnes lídrem skupiny Smashing Pumpkins. Wayne s ním jeden čas hrál. Wayne a Ken se rozhodli, že se potřebují dostat do Los Angeles, jestli chtějí něco v hudbě dokázat. Tak si sbalili kufry a vyjeli. Na čas Wayne a Ken tvořili skupinu zvanou Deep Blue Dream, ale tato hudba nebyla Waynovi souzena. Wayne pracoval v televizním studiu, ze kterého si přinesl pár inspirací pro svou hudbu, v LA také potkali v jednom klubu basáka z jedné black metalové skupiny jménem Tony Campos. Tehdy se Wayne a Ken rozhodli vytvořit skupinu s názvem Static-X, Tony byl jejich volbou. Static-X začali hrát, někdy hodně lidem, ale někdy zas jen málo lidem, ale hráli dál. Věděli, že je to hudba, kterou chtěli hrát. Proto se rozhodli, že potřebují druhého kytaristu. Koichi Fukuda odpověděl na jejich inzerát a byl přijat na palubu. Koichi brzo opustil skupinu, ale zbývající členové pokračovali v hraní v původním složení. Když Static podepsal smlouvu s Warner Bros zeptali se Koichiho, jestli se nechce vrátit a on to udělal. Wayne dělal většinu kytar při nahrávání jejich debutu, Wisconsin Death Trip. Wisconsin Death Trip byl uveden v březnu 1998. Za nějaký čas potom Koichi opustil skupinu a dělal vlastní věci. V listopadu 2000 se Tripp "Rex" Eisen rozešel se skupinou Dope a připojil se k Static-X. Tripp byl velkým přírůstkem s jeho smyslem pro humor. Čtyři chlapi tvrdě pracovali na jejich druhém CD Machine. Po 18 měsíců jezdil Tripp s Waynem, Kenem a Tonym a vystřelovali do uší mladých i starých písní od Cold po Shit in a Bag. Po mnoha měsících cestování po turné si konečně udělali čas a nahráli v pořadí třetí desku s názvem Shadow Zone, kde lead songem tohoto CD byla píseň The Only. Právě v této době je opustil Ken, ale nevykašlal se na ně a pomohl jim v utváření Shadow Zone, poté odešel do skupiny Perfect Circle. Po nahrávání potřebovali nového bubeníka. Po zkoušce 30 a více bubeníků po dobu 2 měsíců se rozhodli, že vemou muže jménem Nick Oshiro, (dříve ze skupiny Seether) všichni se shodli, že Nick svou energií hodně pomůže jejich budoucnosti. Naposledy byli na turné v Austrálii se skupinou KoRn.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář