Jdi na obsah Jdi na menu
 


historie

13. 11. 2007

Kořeny new school hardcore metalové kapely X-CORE sahají do konce minulého tisíciletí, a to až do roku 1998, kdy se ve Znojmě dávají dohromady první členové této formace.


Byli to: OZYx David Václavík (JESUS ON HEROIN, T.D.O.) - kytara, zpěv a kompletní management; Standa Papež - bicí; Pavel Kolacia (T.D.O.) - kytara, zpěv a Vláďa Kotas (JESUS ON HEROIN) - basa. V této sestavě započali pánové budování, dnes již známého jména X-CORE a to nejdříve na regionální scéně. Úplně první koncert kapely X-CORE se konal v rockovém klubu GoGo ve Znojmě. Jejich počáteční snaha vyvrcholila natočením první demonahrávky, kterou natočili v již zmiňovaném klubu GoGo.


Čas plynul dál, koncertů přibývalo a X-CORE začal postupně cestovat ve větším měřítku. Bohužel ani tato formace se nevyhnula fenoménu personálních změn a zanedlouho po natočení prvního dema odešel baskytarista Vláďa Kotas a v zápětí kapelu opustil i kytarista Pavel Kolacia.

 

V roce 1999 do formace přichází nový basák Petr Mikeš. X-CORE upevňuje nadále své postavení na české scéně a pomalu proniká do podvědomí posluchačů daného stylu.

 

Po několika měsících kapela připravila nový materiál a započala v roce 2001 natáčení v pořadí druhého dema pod názvem PROMODEMO 01. Toto demo bylo natočeno ve studiu LOCO Reného Pavezy z kapely LOCOMOTIVE, který na demu také hostoval, a bylo vydáno samonákladem stejně jako to předchozí.

Druhé demo se setkalo s velice pozitivní reakcí a otevřelo kapele dveře větších a známých festivalů
a klubů.


V polovině roku 2002, po řadě úspěšných akcích, došlo opět na personální změny na postu basy. Petra Mikeše vystřídal Yanek Rapčan ze skupiny OBDURATE.

S jeho příchodem se začala formace připravovat na vydání první desky a začala brázdit kluby po celé republice. Za nedlouho po příchodu Yanka posílil X-CORE také druhý kytarista Mira Kohoutek (OBDURATE).

 

V létě, v roce 2003 zaznamenal X-CORE také své první působení na jednom z nejznámějších festivalů v republice, na Trutnově. Kapela zde sklidila značný ohlas i přes to, že hrála pouze na malé klubové scéně.

 

1. listopadu 2003 vyšla již zmiňovaná první deska pod názvem "tobě bestie".

Deska byla natočena opět ve studiu LOCO. O zvuk desky se velmi dobře postaral René Paveza
a masteringu se ujal Miloš DoDo Doležal. Deska byla vydána firmou Cecek Records Jakuba Taubera

a podílelo se na ní i několik hostů. Byli jimi René (LOCOMOTIVE), Rajče (COLP), George, Inci, Milda (FOURTH FACE). Deska byla pojata multimediálně a jsou na ní k nalezení také dva videoklipy, fotky a texty ke všem skladbám.

 

Koncem roku 2004 se s X-CORE rozloučil basák Yanek Rapčan a po krátké stagnaci jej nahradil nový mladý basák Petr. Ten v kapele setrval půl roku a byl nahrazen dlouholetým kamarádem kapely, Přemou Sedlákem (SOCANI). Přema před tím působil jako bubeník a po nabídce ze strany X-CORE přesedlal na basu.

Po velmi krátké době zvládl kompletní koncertní materiál a rozjelo se připravované X-TOUR po českých klubech a hlavně festivalech.

 

25. srpna 2005 došlo k náhlému onemocnění bubeníka Standy Papeže, který byl letecky hospitalizován ve FN Brno Bohunice, a kapela se na tři měsíce zcela odmlčela. Jelikož následky Standovi nemoci byly trvalé a nemohl se navrátit k původním činnostem, obsadil jeho post bubeníka Přema Sedlák a na jeho místo basáka dorazila posila z Jihlavy George ze skupiny SORETHROAT. V této nové sestavě kapela odehrála několik málo koncertů a začala se připravovat na tvorbu nové desky.

 

Počátkem roku 2006 kapelu opouští kytarista Mira Kohoutek. Na jeho místo nastupuje další jihlavská posila kamarád George Kokeš taktéž ze skupiny SORETHROAT.

 

Začala nová kapitola X-CORE …

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář